wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz